مجله ساتیان

پنجره UPVC یا آلومینیوم ؟

بهترین پنجره برای ساختمان کدام است؟

آنهایی که به دنبال ساخت ساختمان جدید هستند یا قصد تعویض پنجره های قدیم خود را دارند هنگام خرید پنجره دوجداره جدید معمولا با پنجره هایی مواجه خواهند شد که با قاب آلومینیومی یا Upvc می باشند. کدام بهتر است ؟ پنجره UPVC یا آلومینیوم؟ معمولا برای صاحبان خانه تصمیم گیری برای نصب پنجره های جدید میتواند سخت باشد.ما برای رفاه حال کاربران خود تصمیم به ایجاد این مقاله گرفتیم و به تمام نکات منفی و مثبت پنجره UPVC یا آلومینیوم پرداخته ایم. پس اگر میخواهید برند برتر درب و پنجره دوجداره را برای ساختمان خود انتخاب نمایید این مقاله را با دقت مطالعه و بررسی نمایید.

ماندگاری پنجره UPVC یا آلومینیوم، کدام بیشتر است؟

یو پی وی سی یا پلی وینیل کلرید بدون پلاستیک از دهه 1980 خود را به گزینه ای محبوب برای قاب پنجره تبدیل کرده است.این ماده بسیار بادوام و مقاوم در برابر پوسیدگی است ، به این معنی که دارای طول عمر طولانی و نگهداری بسیار کمی نیاز دارد. فریم های یو پی وی سی معمولا 20 تا 30 سال عمر مفید دارند.آلومینیوم نیز بسیار با دوام است ، اما پنجره های آلومینیومی با کیفیت بالا می تواند تا 45 سال دوام داشته باشند. بر خلاف سایز فلزات آلومینیوم زنگ نمیزد ، بنابراین لازم نیست نگران زشت شدن قاب های پنجره خود باشید.

پنجره UPVC یا آلومینیوم

عایق پنجره UPVC یا آلومینیوم

یکی از دلایلی که در گذشته آلومینیوم نسبت به Upvc از محبوبیت پایین تری برخوردار بود به دلیل وضعیت عایق بودن آن بود.آلومینیوم یک ماده بسیار رسانا است ، به این معنی که گرما را به راحتی از خود عبور میدهد.برای مدتی آلومینیوم در مقابل Upvc یک ماده ناکارآمد در زمینه بازده انرژی محسوب می شد.با این وجود فناوری طی دو دهه گذشته باعث شده این روزها در و پنجره های آلومینیومی با تکنولوژی ترمال بریک باعث شده وضعیت عایق آلومینیوم بهبود بسیار خوبی پیدا کند. 

در نهایت سطح بازدهی انرزی ارائه شده توسط دو نوع پنجره آلومینیوم یا یو پی وی سی به عواملی نظیر مونتاژ ، کیفیت متریال استفاده شده و نصب مرتبط است. پنجره های آلومینیومی ترمال بریک به همان اندازه پنجره های Upvc ار نظر انرژی برای شما صرفه جویی به همراه دارد.گروه صنعتی ساتیان امکان جدیدی را برای کاربران خود در نظر گرفته است و آن محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره می باشد که میتوانید از آن استفاده کنید.

تفاوت امنیت در پنجره دوجداره آلومینیومی با Upvc

به دلیل هزینه بیشتر متریال پنجره های آلومینیوم ترمال بریک گران تر از Upvc می باشد.با این حال وقتنی در نظر بگیرید که آلومینیوم نسبت به یو پی وی سی کمتر تخریب می شود در طولانی مدت آلومینیوم ترمال بریک مقرون به صرفه تر است.بنابراین با خرید پنجره های آلومینیومی دارایی شما بیشتر خواهد شد وسرمایه گذاری تلقی خواهد شد.هنگام در نظر گرفتن قیمت یو پی وی سی در مقابل آلومینیوم سعی کنید به خوبی موارد مختلف را بررسی کنید.

مواردی که باعث شده تاثیر بسیار زیادی در قیمت تمام شده شما ایجاد شود.این موارد شامل شیشه دوجداره ، رنگ قاب ، یراق آلات ، مونتاژ و نصب خواهد بود.در نهایت در نظر داشته باشید که هرچه هزینه شما افزایش پیدا کند پنجره ای بهتر دریافت خواهید کرد.همچنین شما میتوانید بازی های مختلفی در این زمینه انجام دهید.به عنوان مثال قاب ارزان تری تهیه کنید و یراق آلات با کیفیت تر تهیه کنید.

بالاخره پنجره UPVC یا آلومینیوم، کدام بهتر است؟

آلومینیوم در مقابل Upvc یک رقابت بسیار حساس خواهد داشت.تولید کنندگان بر اساس متریالی که بروی آن تمرکز دارند و کارشان هست شما را راهنمایی خواهند کرد. اما همه موارد و انتخاب بین این دو گزینه به انتخاب صاحب خانه برمی گردد. هر صاحب خانه ای بر اساس خانه خود میتواند بهترین انتخاب را داشته باشد.

اگر که قصد خرید پنجره دوجداره دارید با گروه صنعتی ساتیان در ارتباط باشید و قیمت هر دو متریال را دریافت کنید و بروی کاغذ مقایسه های خود را به صورت واقعی انجام دهید.همچنین میتوانید از مشاورین گروه صنعتی ساتیان میتوانید در راستای انتخاب صحیح بهره ببرید و استفاده نمایید.گروه صنعتی ساتیان آمادگی انجام پروژه های آلومینیوم ترمال بریک و انواع یو پی وی سی را در سراسر کشور دارا می باشد