مجله ساتیان

درباره پنجره دو جداره دو حالته UPVC بیشتر بدانید

پنجره دو جداره دو حالته UPVC

پنجره دو جداره دو حالته UPVC

به نقل از ساتیان، یکی از محبوبترین بازشو های پنجره، در صنعت درب و پنجره دو جداره دو حالته UPVC می باشد.
 
بازشو پنجره دو جداره دوحالته در حالت اول مانند پنجره دو جداره تک حالته بر روی یک محور عمودی قرار می گیرد و حرکت می کند، اما برای حالت دوم شدن پنجره دو حالته باید دستگیره را به سمت بالا حرکت داد تا پنجره دو حالته شود، توجه داشته باشید بازشو پنجره از بالا حدود 20 الی 30 سانت بیشتر باز نمی شود. این نوع پنجره ها بیشتر در جاهایی نصب می شود که نیاز به گردش هوا داشته باشد.

پنجره دو جداره دو حالته upvc یو پی وی سی چیست؟

 پنجره دو جداره دو حالته upvc یو پی وی سی را گاهی اوقات upvc tilt and trun windows هم می نامند. ساختار یراق آلات پنجره دوجداره دوحالته upvc یو پی وی سی به توری می باشد که می تواند در برابر فشار های طبیعی مانند طوفان و گردو غبار و آلو دگی صوتی و ..... مقاومت بالایی برخور دار می باشد . اما پنجره تک حا لته تنها در یک حالت باز و بسته می شود.
پنجره دو جداره دو حالته UPVC به شما اجازه میدهد که بازشو پنجره ها هم به صورت تک حالته و هم به صورت مورب از بالا حدود 20 الی 30 سانت باز شود و برای گردش هوا مورد استفاده می شود.
پنجره دو جداره دو حالته UPVC

اجزای تشکیل دهنده یراق پنجره دو جداره دو حالته UPVC

 اسپالیونت 

اسپالیونت مهمترین یراق قطعه اصلی به کار رفته در پنجره دو جداره دو حالته می باشد. اسپالیونت با استفاده از زبانه هایی که روی اسپالیونت به کار رفته و کیپ یا زاماک هایی که روی فریم بسته می شود قفل می شود.

قفل پشتی یراق دو حالته

همانطور که از اسم این قطعه مشخص است این قطعه در پشت لنگه قرار میگیرد و کاربرد این قطعه کیپ شدن و آب بند شدن پشت لنگه میشود.

قطعه ال شکل لالای لنگه یراق دو حالته

وظیفه این قطعه اتصال اسپالیونت ارتفاع به اسپالیونت عرض بازویی بالای لنگه میباشد.

قفل پایین لنگه ومقابل آن در یراق دو حالته

این قطعه در پایین لنگه اسپالیونت ارتفاع قرار میگیرد وقطعه مقابل آن روبروی آن رو فریم نصب میشود . کاربرد این قطعه برای دو حالته شدن پنجره میباشد که دستگیره پنجره وقتی به سمت بالا کشیده شود قفل پایین لنگه با مقابل آن با هم کیپ میشود و باعث میشود پنجره دو حالته شود. پس بدون وجود قفل پایین لنگه پنجره دو حالته نمیشود.

لولاهای بالا و پایین یراق دو حالته

لولا های یراق آلات دو حالته به طوری درست شده است که خودتان میتوانید در خانه بدون نیاز به متخصص با یک آچار آلن 4 یا 3 به راحتی در خانه تنظیم بکنید. اما این رگلاژ بستگی به نصب عصولی و استاندارد هم دارد ، باید نصابی که پنجره را نصب کرده است بطور استاندارد شیشه ها را نصب کرده باشد اگر غیر این باشد شما به راحتی نمیتوانید با یک آلن پنجره را رگلاژ گنید. تمام پرسنل نصب گروه تخصصی مایان پنجره دوره دیده میباشند و تمام استاندارها را برای نصب رعایت میکنند.
پنجره UPVC برند Vorne دو حالته فرانسوی

ویژگی و مزایای پنجره دو جداره دو حالته UPVC

  • عایق قوی بودن از نظر صدا
  • رگلاژ راحت پنجره
  • عایق قوی بودن در گرما و سرما
  • مخفی شدن یراق آلات زیر لنگه بازشو
  • دو حالته شدن پنجره ها
  • آب بندی بهتر پنجره های لولایی نصبت به پنجره های کشویی
  • امنیت بسیار بالا پنجره لولایی و راحت باز و بسته شدن آن توسط کودکان