مجله ساتیان

پنجره های برتر سال 2023

پنجره های برتر

طی تحقیقاتی که در سال 2023 روی پنجره ها صورت گرفته و باز خورد مصرف کنندگان از نحوه بازشو و مدل پنجره ها ،میزان نور و تهویه بهینه آن نسبت به نوع کارایی و عملکر آنها به 20 گزینه رای بیشتری داده شد .
اولین و بارزترین تصوری که ما برای استفاده از پنجره داریم دید به فضای بیرونی ،نور مطلوب و دلنشین و استفاده بهینه و طولانی مدت از نور طبیعی روز می باشد.در اینجا اطلاعاتی هر چند مختصر درخصوص پنجره های برتر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

1-پنجره نشیمن

یکی از پنجره های برتر پنجره نشیمن است که برای انتخابش بیشتر از هر جایی باید وسواس به خرج داد زیرا داشتن یک پنجره مناسب در نشیمن و انعکاس نور و تهویه خوب آن باعث حس شادابی و سر زندگی ساکنین خواهد شد هر چه پنجره نشیمن بزرگتر باشد این حس بیشتر القا خواهد شد ،در معماری جدید پنجره های بزرگ و ساده جایگزین پنجره های سنتی شده اند و انتخاب رنگ و اندازه این پنجره ها به دلخواه مصرف کننده خواهد بود.

انتخاب پنجره های برتربرای نشیمن باعث سرزندگی فضای زندگی ما می شود ،دیگر به جای پنجره های سنتی از پنجره های بزرگ با قابلیت ن.ر و هوا استفاده می کنند رنگ و اندازه آن دلخواه خود شما و بسته به محیط مصرفی می باشد.

2-پنجره خلیجی

این مدل پنجره ها برای آشپزخانه ها آن هم در قسمت پشت سینک جذابیت خاصی دارد و جزو پنجره های برتر محسوب میشود . مصرف کنندگان هنگام شستو می توانند از منظره روبه رو بهره مند شوند. پنجره های وسط معمولا با شیشه شفاف طراحی میشوند که ثابت است و پنجره های کناری قابل بازشو و یا عملیاتی می باشند .پس علاوه بر زیبایی از نورو تهویه خوبی را نیز برخوردار هستند .

3-پنجره بالکن

یکی دیگر از پنجره های برتر پنجره بالکنی است .اگر میخواهید یک پنجره با طراحی کلاسیک برای بالکن یا تراس خود داشته باشید بهترین گزینه پنجره فرانسوی است ،که می تواند زیبایی نمای بیرونی خانه شما را افزایش دهد. پنجره های ثابت در کنار درب ورودی بالکن بدون درز به هم اتصال پیدا می کنند و شما در طول شبانه روز هم از تهویه و نور مناسب وهم از منظره خوب بهره مند می شوید و علاوه برآن می تواند بر زیبایی داخلی ساختمان شما نیز بیفزاید .رای دیدن تنوع و انتخاب یراق آلات مورد نظر خود میتوانید به یراق پنجره UPVC تک حالته مراجعه کنید .

4-پنجره حمام

اکثر مردم این واقعیت را نادیده می گیرند که حمام ها برای تهویه به پنجره نیاز دارند. پنجره ها نه تنها نور بهتری را به داخل اتاقک حمام می دهند بلکه گردش هوای کافی را برای حفظ بوی تازگی در داخل خانه ارائه می دهند در عکس زیر یکی از محبوب ترین سبک های پنجره های برتر وجود دارد ، پنجره دو تایی.این دو لنگه برای کنترل میزان نور و هوا به سمت بالا و پایین حرکت می کند ،در صورت عدم استفاده می توانید از شیشه شفاف برای مشاهده نمای بیرونی استفاده کنید .

5-پنجره راه پله

وجود یک پنجره شیشه ای در راه پله ها یا پاگرد پله ها نه تنها ظاهری خاص به نمای داخلی و خارجی شما می دهد بلکه باعث زیبایی و نور و تهویه مناسب داخل خود سازه شما هم می شود .استفاده از پنجره با قاب های کوچک و فراوان با شیشه شفاف ،اندازه و ساز و مدل قاب این پنجره بر اساس طول دیوار قابل تنظیم است .حتی می توان از پنجره های متحرک نیز بدون در خطر انداختن امنیت منزل استفاده کرد .

6-پنجره اداری

با نصب یک پنجره بزرگ و مشرف به فضای بیرون یک دفتر کار خانگی روشن و پر نور و پر جنب و جوش برای خودتان ایجاد کنید ،این پنجره ها نه تنها نور و تهویه اتاق را مناسب می کنند بلکه از احساس سستی و بی حالی فرد و افراد جلوگیری می کند .این ارتباط شما با دنیای بیرون قطع نمی شود استرس را کاهش می دهد و بهره وری شما را بهبود می بخشد .حتی می توان ترکیبی از پنجره های کشویی و روکشی استفاده کرد تا به سبک مورد علاقه خودتان باشد و بتوانید به دلخواه خود از آن استفاده کنید .

7-پنجره گوشه ای

میخواهیم در اینجا یکی دیگر از پنجره های برتر را بهتون معرفی کنیم ،مدل پنجره های گوشه ای برای استفاده در نقاط کنجی است که مورد استفاده شما قرار نمیگیرد بسیار مناسب است .دیوار های جامد با این پنجره های شیشه ای Vشکل جایگزین می شوند که با ساختار اتاق شما هماهنگ است .پنجره های گوشه معمولا برای جلوگیری از نفوذ ناخواسته یا سقوط تصادفی ثابت می شوند با این حال می توانید به سراغ سبک های پنجره پارتیشن بندی شده بروید که قابلیت عملیاتی دارند و دارای مکانیزم قفل ایمنی هستند .

8- پنجره قوسی از پنجره های برتر 2023

پنجره های قوسی اغلب از چوب ساج ساخته می شوند و جلوه ای ماندگار به خانه شما می بخشد که پنجره های معمولی از انجام آن ناتوان هستند ،شکل منحصر به فرد آنها حس برجسته ای به اتاق ایجاد میکند و همچنین حال و هوای روستایی را به شما می دهد . این پنجره های همه کاره از نظر عملکرد نیز عالی هستند می شود تمام قاب ثابت باشد و فقط قسمت پایین پنجره متحرک باشد و یا تمام قاب متحرک یا ثابت باشد .

9-پنجره گرد

یکی دیگر از پنجره های برتر سال پنجره گرد است .پنجره های گرد جذابیت معاصر را برای شما ایجاد میکند، پنجره ها با قاب های دایره ای شکل ظاهری متفاوت به خانه های شما می بخشد و جذابیت بصری آن را افزایش می دهد .این سبک های پنجره برای اتاق های رو به باغ یا رو به آسمان ایده آل هستند تا بتوانید از دیدن مناظر عالی لذت بیشتری ببرید ،اگر این پنجره ها شما را دچار بدبینی می کند می توانید سراغ پنجره های ثابت بروید .

10-پنجره های کشویی

پنجره های کشویی در مقایسه با پنجره های لولایی یا دیواری سنتی مزایای بیشتری دارند ،اولا آنها فضا را ذخیره می کنند و برای اتاق هایی با ابعاد جمع و جور ایده آل هستند .بسته به طرح آنها را می توان افقی یا عمودی باز کرد .علاوه بر این تعمیر و هزینه نگهداری این پنجره ها کم است و به قطعات کمتری برای تعویض نیاز دارد .یک فشار یا کشیدن ملایم برای کار کردن با این پنجره کافی است که هم برای بزرگترها و هم برای بچه ها می تواند بسیار راحت باشد . برای دیدن مدل های متنوع پراق پنجره های کشویی به صفحه “یراق آلومینیوم کشویی ROTO” مراجعه نمایید.

11-پنجره سایبان

پنجره های سایبان به دلیل طبیق پذیری و طراحی چند منظوره در بسیاری از ادارات و خانه ها محبوب است .این پنجره برای طراحی منحصر بفرد با استفاده از لولای گازی یا دستی به سمت بیرون باز می شوند و بنا براین فضای داخلی زیادی را ذخیره می کنند .حتی می توان آن ها را قفل کرد تا پنجره باز بماند وهوا رد و بدل شود . سایبان برای استفاده در آشپزخانه حمام و اتاق های رو به باغ مناسب هستند .

12-پنجره های کرکره ای یا لوور

ازپنجره های برتر دیگر پنجره های لوور که پنجره های جلوسی نیز نامیده میشوند بدون به خطر انداختن حریم خصوصی حداکثر جریان هوا را به داخل اتاق می دهند .پنجره ها با شیشه هایی به نام لوور ساخته شده از مواد مختلف مانند شیشه ،چوب، فلزات و …طراحی شده اند .در اینجا یکی از ایده ها با استفاده از قاب چوبی و لوورهای شیشه ای ایجاد شده است که منظره زیبایی را ایجاد می کند .خوبی این مدل پنجره فقط به ظاهر نیست ، پنجره های لوور قبض برق شما را تا حد زیادی کاهش می دهند و همچنین اجازه می دهند تهویه هوای مناسب صورت بگیرد .

13-پنجره کمانی

این مدل از پنجره ها به صورت سفارشی ساخته می شوند که شکل زاویه ای به خود میگیرند .قاب به گونه ای سفارشی شده است که با شکل دیوار ها هماهنگ باشد و قاب ها روی آن چیده شده اند به طور معمول پنجره های کمانی روی دیوارهای بیرونی نصب می شوند که کمی بیرون زده اند .در اینجا یک طرح پنجره کمان upvc با 4 پنل پنجره ای وجود دارد که ظاهری گرد ایجاد میکند .بزرگترین مزیت این پنجره این است که به شما این امکان را می دهد که از منظره پانوراما بیرون لذت ببرید.

14-پنجره های باغ

اگر شما دوستدارگیاهان هستید پس یکی از پنجره های برتر سال یعنی جعبه پنجره را به شما پیشنهاد میکنم ، باغچه مناسبی برای جلب رضایت شماست .پنجره سه بعدی پیش بینی شده یک گلخانه کوچک برای گیاهان شما ایجاد می کند و از آنها در برابر شرایط آب و هوایی شدید محافظت می کند قاب را می توان از موادی مانند چوب ساخت،اما پنل ها معمولا از شیشه شفاف با قفسه هایی برای قرار دادن گیاهان و تزئینات ساخته شده اند . علاوه بر ایجاد فضای بیشتر در اتاق شما.پنجره های باغ نیز جذابیت حاشیه را افزایش می دهد.

15-پنجره های سفارشی

خانه های بزرگ نیاز به طرح های چشمگیر و پنجره های برتر دارد که سبک و سلیقه صاحب خانه را نشان می دهد .در اینجا یکی از پنجره های برتر که سبک پنجره سفارشی می باشد، ساخته شده است که از یک فضای گوشه ای در اتاق استفاده میکنند .سه دیواره جانبی با پنجره های شیشه ای ثابت شده اند تا نمای بزرگی را ایجاد کنند .اضافه کردن یک کاناپه یا مبل می تواند این فضا را به نقطه ذن برای پیوند با طبیعت و حتی عزیزانتان تبدیل کند . شما می توانید اندازه و تعداد پنل ها را بر اساس معماری اتاق خود انتخاب کنید . جهت اطلاع از محصولات متنوع و یراق آلات با کیفیت ساتیان با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

16-پنجره سقفی

این مدل پنجره ها روی سقف نصب شده اند تا نمای زیبای را به شما ارائه دهند به آنها نور گیر نیز گفته می شود که مقدار زیادی نور طبیعی و هوا را به داخل اتاق دعوت می کند .این شیشه ها با مواد ویژه محافظUV همراه با لعاب معمولی پوشانده شده اند تا از آسیب نور خورشید به افراد و مبلمان اتاق جلوگیری شود .برای سهولت در استفاده برخی از پنجره ها دارای لولای پر از گاز و سنسورهای باران هستند که به طور خودکار باز و بسته میشوند.

17-پنجره L شکل


یکی دیگر از پنجره های برتر و پر طرفدار پنجره های L شکل می باشد .بهترین راه برای استفاده از گوشه های اتاق شما هستند .نصب پنجره های شیشه ای بزرگ می تواند گوشه های بدون استفاده را به فضای کاملا کاربردی تبدیل کند .طراحی پنجره فایبر گلاس با استفاده از یک قاب L شکل که مطابق با طراحی دیوار به صورت سفارشی ساخته شده است ثابت می شود .می توانید یک مبل L شکل اضافه کنید یا چند صندلی بیندازید تا این مکان به منظره زیبا یا مکانی برای مطالعه تبدیل شود .

18-پنجره فانتزی

با انتخاب یک پنجره منحنی ویک طراحی منحصر بفرد مانند این عکس ، کمی سرگرمی را به فضا ی داخلی خود اضافه کنید.طراحی منحنی و رو به جلو مطمئنا مهمانان شما را تحت تاثیر قرار می دهد و آنها رادر حالت نا باوری قرار می دهد .خلاقیت بخرج دهید و سعی کنید با ایده های بدیع به خانه تان جلوه ای هنری بدهید . بر اساس طرح نهایی می توانید آن را بر اساس شکل و اندازه اش برش دهید.

19-پنجره آهنی

پنجره آهنی یا محافظ های آهنی متحرک یک ایده عالی برای محافظت از خانه شما در برابر نفوذ نا خواسته و به معنای واقعی کلمه ضد سرقت هستند .جنس قوی و مستحکم، به سختی از بین می روند و از خانه شما محافظت می کنند.معمولا پنجره های فلزی به عنوان مکانیزم ایمنی بر روی پنجره های شیشه ای معمولی و رو به بیرون خانه شما نصب می شوند.

20-پنجره بلوک شیشه ای

یک ایده بسیار عالی و هوشمندانه برای عبور نور و عدم نگرانی در مورد حریم خصوصی استفاده از بلوک شیشه ای است . این پنجره ها علاوه بر اینکه ظاهر شکیلی دارند فضای داخلی را نیز روشن می کنند .این بلوک های شیشه ای برای مناطق سایه مانند حمام،اتاق خواب،اتاق نشیمن ایده آل است . پنجره ها با چیدمان بلوک ها ی شیشه ای مات به اشکال مختلف مربع و مستطیل و غیره ساخته شده اند .

منابع مقاله پنجره های برتر